Blog hoteliéra č.17 - Problémy se sněhem

11. května 2020

Říkám si, že by to chtělo "organizovaný" přístup k tomu mému hotelovému blogu. A tak budu postupovat po kapitolách knihy, ze které cituji nejvíc. Toulky Krkonošskou minulostí od pana Lokvence. A hned na záložce jsem objevil přesnou charakteristiku dnešní situace:

"Vod samýho rána až do tmavý noci člunkem házím sem a tam,

k jilu jen bandory, nemasný kyselo,

diu se hlady nemotám,

faktor nás sužuje,

z platu uterhuje,

ach, kdo se nás zastane,

kdypak spravedlivost na těch našich horách, kdypak nastane?“

Dále se zde píše, že vliv teploty se odráží na vegetaci. V nadmořské výšce 700m trvá vegetační doba 127 dní, v 1000m 102 dní, v 1300m 51 dní a na Sněžce v 1600m vegetační doba teoreticky neexistuje. Tomu věřím bezmezně. Dokazují to mé vlasy, pro které vegetační doba teoreticky neexistuje. Tak jsem hlavu radši oholil. Mohl bych to svádět na dědičnost. Dědeček se jmenoval  Žalský (podle vrchu Žalý) a vlasy u něj měly úplně stejnou vegetační dobu. Z toho plyne jediné.  Je to nadmořskou výškou a ne buňkama, abyste věděli!

Z celkového množství srážek prý téměř polovinu tvoří sníh. A může překvapit v jakoukoliv roční dobu. Tomu věřím bezmezně. Letos nás třeba v LEDNU sníh překvapil tím, že se většinou proměnil v déšť. Zato hned jak jsme, dle nařízení vlády zavřeli, Krakonoš nás romanticky zasněžil. Stejně tak na konci dubna.

Zatímco slunce prý svítí v Praze 1902 hodin za rok, ve Špindlerově mlýně již o 460 hodin méně. Velmi vhodná pro pobyt v horách je podzimní a zimní verze, kdy na hřebenech svítí slunce a je teplo, zatímco údolí jsou zahalena mlhou a zasažena nepříznivým chladným počasím. Tak tomu věřím bezmezně. Chodil jsem, uspávajíc Barušku, dvou a půl hodinovou trasu kolem Výrovky směrem na Luční boudu a zpět. Protože tu máme slunci blíž, opravdu jsem se opálil. Soused Matouš z boudy Matouš říkal, že vypadám, jak kdybych se vrátil od moře. To bylo milé. Bohužel dodal, že prý jak z Itálie. Vtipálek.

Před zavřením všeho a všech jsem se přihlásil na školení. Bylo, jako vše, zrušeno. Nakonec probíhá i tak a sice přímo z mé domácí kanceláře. Udělal jsem tedy zásadní investici v opozici ke všeobecnému snižování nákladů. Koupil jsem si k počítači mikrofon. Kameru ne, omluvil jsem se, že nechci být viděn s flekem na smokingu a na kravatě. Byl to samozřejmě vtip, smoking i kravatu mám čisté.

Kamarádi (a kamarádky) se někdy ptají, proč že píšu tyhle „cancy“ a navíc je rozesílám lidem. Vyčítají mi, že neznám přísloví o tom, že halíře dělají talíře. Nebo prý možná znám, ale nedbám.  Že mám radši místo toho zkontrolovat náklady na stravu zaměstnanců. Takže bych těm kamarádům (a kamarádkám) měl udělat pověstnou „úlitbu“ a kápnout trochu vína na zem. Dobře tedy. Kápnu.

Rezervujte si pobyt už dnes, protože 25.5.2020 otvíráme! Kdo z vás si stihne pobyt zamluvit nejrychleji, ten od nás dostane pivo Fries na uvítanou! Hosté, kteří se k nám pravidelně vrací, budou mít každou desátou noc ubytování zdarma. Zároveň chceme všem vyjít vstříc v této nejisté době. Pokud si tedy u nás objednáte letošní květnový, nebo červnový pobyt, nemusíte platit zálohu.

➡ Pobyt ANDULA rezervujte zde: https://penzionandula.cz/online-rezervace-1

➡ Pobyt HOTEL: rezervujte zde: https://friesovyboudy.cz/online-rezervace

Náš kapelník mi často říká, proč že píšu tyhle „cancy“ a navíc je rozesílám lidem. Ať jim radši nabídnu naši muziku. Dobře. Zde je.

https://open.spotify.com/artist/4l7gJegOfZr4SJ7TpzBCM2

Krásné jaro z hor a doufám, že od dvacátého pátého května taky na hory!

Zpět