Blog hoteliéra č. 31 - Šance náhle vyplula, uvolnila se Andula.

Blog hoteliéra č. 31 - Šance náhle vyplula, uvolnila se Andula.

09. ledna 2023

   V jednom filmu pan Marvan říká: "Za mých časů šlo vše ráz na ráz, rána na ránu." Dobře pane Marvane, tak ráz na ráz: „25.2. – 5.3. SE UVOLNILA ANDULA“. Rána na ránu: „KLIKNĚTE SEM“. Sníh nuž bude! Na konci blogu se ještě k tomuto rázu na ráz a k ráně na ránu, vrátím.    

   Úplně první Silvestr byl den, kdy se po rekonstrukci otvíralo. Bylo plno, protože sem majitel pozval všechny kamarádky a kamarády, aby to tu první pořádnou oslavou pokřtili. A právě proto, že to byli hlavně jeho, ale částečně i moji kamarádi, byli plni pochopení a dobré vůle. Obojího bylo opravdu zapotřebí. Počet a obsah sněžných vozidel nebyl totiž na sedmdesát hostů připraven.  V průběhu večera došel led, protože nebyl pro sedmdesát hostů připraven. V lednicích nebyl dostatek vychlazených nápojů, protože číšníci nebyli na sedmdesát hostů připraveni. Nově otevřená restaurace se několikrát zcela naplnila lidmi, na což nebyl připraven nikdo. Takže všechny kamarádky a všichni kamarádi své pochopení vybrali opravdu až na dno. Při odjezdu mě většina dam soucitně políbila na tvář a usmála se na mě. Kamarádi mě soucitně poplácali po zádech. A všichni se s námi loučili větou: „Nebojte, to bude dobrý“. Píšu tyhle řádky 31.12.2022, jedenáct let po tom prvním Silvestru. Venku prší už několikátý den a já doufám, že déšť bude to jediné, na co jsme tu letos nebyli připraveni.   

   Proběhlo u nás setkání eventových manažerů. Nazvali jsme to funtrip. Proč ten název? Abych vám řekl pravdu, už nevím. Vzniklo to tak, že nám pán z webu „Úžasná místa“ řekl, že naše místo je opravdu úžasné a že ho hrozně překvapuje, že o nás nikdo neví. Jestli to teda nechceme změnit a neuděláme pro eventové manažery nějakou akci.  Nazval to už tenkrát „funtripem“? Nebo jsem to byl já? To mi přijde divné, já přeci tyhle módní anglikanismy nepoužívám. Teda většinou. Manažery jsme vzali na školu běhu na lyžích, terapii v lese, ukázku tvorby výrobků značky Krkonoše originální produkt. A večer pak všechny do pivovaru. Náš sládek se jmenuje Králík. Nebo taky náš Králík je sládek. Takže náš sládek, Jan Králík, všem řekl o výrobě piva vše, co ví. Když jsem ho poslouchal, myslím, že řekl i něco, co neví. Ale měl tam podporu od studenta Matěje, který se na sládka právě učí a ten vše, co Králík řekl, potvrdil a doplnil.   

   Má povaha mi velí předvádět se, takže bych díky ní napsal, že přišlo tisíce děkovných dopisů. Ovšem ta samá povaha mi přikazuje, abych nelhal. Dopisů přišlo sedm a to proto, že jsem si o ně napsal. Ale byly pochvalné, tím se můžu chlubit úplně bez skrupulí. Říkala mi má koučka, že byla na mnoha akcích, kde dostali spoustu věcí i zážitků zadarmo. Nikdo jim ale pořádně nevysvětlil, co se od nich za to čeká. Já se to vysvětlit pokusil, a tak věřím, že se v příštích měsících a letech stanou naše hotely místem pro teambuildingy, školení a další firemní akce. My to totiž umíme. A není to jen nějaká má egoistická vychloubačnost. Je to prostě fakt.   

   Na vysoké škole mě zaujal způsob výpočtu integrálů, který se jmenuje „per partes“. Rozhodně po mě nechtějte, abych vám to vysvětlil. Zaujal mě čistě ten název. Znamená to totiž „po částech“. Tenkrát bych vám i vysvětlil, co to znamená v matematice, protože jsem tu zkoušku udělal. Dávno už to ale nevím. Co naopak ale vím je, že každý blog píšu tímto způsobem. Vyčerpám se vždycky na každé části natolik, že musím psaní na pár dní přerušit. Pak se k tomu vrátím, přečtu už naspané a když mi můj vlastní mozek neřekne: „ty vole, to je vůl“ a nezasměju se u toho, vše smažu a začnu znovu. Takže dnes je 8. ledna. A stále prší. Teď tedy zpět k tomu začátku.   

   Možná jsem už v nějakém blogu psal, jak vznikl název penzionu Andula. Bylo totiž zvykem, že horalé pojmenovávali chaty jmény svých příbuzných. Teda, já vlastně nevím, jestli i v dalších částech Krkonoš, nebo jiných hor. Ale tady to platí. Friesovy boudy se jmenují podle jejich zakladatele, Jiřího Friese. Už od sedmnáctého století. Andula se jmenuje po manželce prvního správce objektu v padesátých letech. Byla to totiž chata ROH. Na stejném půdorysu jsme před deseti lety postavili chatu novou, ale název ponechali. A tam se teď uvolnil týden od 25.2. do 5.3. Ještě do včerejška bylo možné objednat jen celý týden. Téměř nikdo ale neobjednal, tak jsme to změnili a je to možné na kratší dobu. Nevěříte? ZKUSTE TO! 

   Krásný rok 2023 vám přeji a přijeďte se na nás podívat. Je tu krásně. A budete se tu mít krásně i vy. At už sníh je, nebo není.

Karel Polívka

Fotografie

Zpět