Okno do Krkonoš

+420 724 230 884

info@friesovyboudy.cz

Úvod>Ubytování>Časté dotazy >Specifické dotazy zima

Specifické dotazy zima

Kde můžeme zaparkovat naše auto?

Nejbližší parkoviště v zimní sezóně a taktéž místo, ze kterého vyráží rolba k hotelu či penziónu je parkoviště Strážné – lom. Toto parkoviště se nachází necelý jeden kilometr za obcí Strážné.

Je parkoviště placené?

Ano, parkoviště je placené, a to částkou 70Kč/den. Za tuto částku získáte také nepřetržité hlídání vašeho automobilu.

V kolik hodin pojede rolba?

O přesné hodině výjezdu bude každý z ubytovaných informován a to minimálně den před jejich plánovaným příjezdem. Čas vývozu oznamuje recepce hotelu formou telefonátu, sms či nejčastěji formou elektronické komunikace. Jedna jízda rolby z parkoviště Strážné – lom na hotel Friesovy boudy/penzion Andula a zpět trvá minimálně dvě hodiny, proto se časy vývozů ve většině případů stanovují na každou lichou či sudou hodinu. Počet denních vývozů a svozů rolbou je stanoven z celkového počtu odjíždějících a přijíždějících hostů.

Jaký je minimální/maximální počet osob v rolbě?

Maximální počet osob v rolbě je stanoven na 20 s tím, že také záleží na věku, velikosti přepravovaných osob a hmotnosti bagáže. Minimální počet stanoven není, avšak je spjat s možností využití skútru. Pokud se tedy rodina či jednotlivci mohou dopravit na místo určení skútrem, je využita k dopravě právě tato možnost.

Je možné u vás zapůjčit lyže/běžky/zimní příslušenství?

Na hotelu Friesovy boudy je možnost zapůjčit běžkařské vybavení, včetně veškerého příslušenství, jako jsou boty, hůlky, vosky či korky. Cena zapůjčení jednoho páru běžek s příslušenstvím je 190Kč/den. Lyže ani snowboardy nezapůjčujeme. Veškěré vybavení pro běžkové a sjezdové lyžování je možné si zapůjčit v půjčovně ve Strážném: http://www.xski.cz/

Je někde v okolí hotelu vlek?

Ano, přímo mezi hotelem Friesovy boudy a penziónem Andula provozujeme vlastní vlek s kotvou o délce cca 800m. Jedná se o svah modrého typu, je tedy určen především pro začínající a rekreační jezdce a také pro rodiny s dětmi. U penziónu Andula se také nachází dětský lanový vlek.

Je možné u vás zajistit výuku na lyžích/snowboardu?

Hotel Friesovy boudy zajišťuje také výuku na lyžích a snowboardu. Spolupracujeme se školou Xski sídlící v obci Strážné. Jeden z pracovníků této školy je vždy přítomen na hotelu. Z důvodu omezeného množství instruktorů a zvýšené poptávky je však nejlepší si instruktora objednat dopředu, a to nejlépe týden před plánovaným příjezdem.

Kolik instruktorů máte k dispozici?

K dispozici je vždy jeden instruktor po celý den provozu vleku. V případě zvýšené poptávky lze objednat více instruktorů a to dle potřeb zákazníka. Opět je však nejlépe o této situaci s předstihem informovat recepci hotelu.

Jak (časově) daleko je nejbližší nemocnice?

Nejbližší nemocnice se nachází ve městě Vrchlabí, a to necelých 45minut jízdy od hotelu Friesovy boudy. Pokud se jedná o vážnější případy, bývá horská služba na místě do 15minut.

Napište nám

Pro odeslání klikněte na druhé tlačítko:

Kontaktujte nás

Horský hotel Friesovy boudy
Karel & Lucka Polívkovi

Strážné 95
54352 Strážné

Telefon: 724230884

denně 8:00 - 20:00
E.mail: info@friesovyboudy.cz

Kde nás najdete

Webové stránky vytvořil Acceler