Lavinové a ferratové kurzy

Kdo nebo co jsme? Jmenuji se Jindřich Sýkora z KROKUDY , jsem horský průvodce a za pomoci týmu horských parťáků organizuji zážitkové akce převážně v horách zaměřené na bezpečný pohyb.

Primárně se věnuji lavinové problematice, první pomoci a přechodům hor pěšky, na lyžích či sněžnicích.

Veškeré aktivity v KROKUDY přizpůsobujeme požadavkům klientů a jejich možnostem. Ať jste parta kamarádů, škola nebo máte na Friesovkách školení a potřebujete se odreagovat. Všechny venkovní aktivity i teoretické bloky se dají individuálně přizpůsobit tak aby zážitkově zapadly do například do firemního teambuildingu nebo školní výuky. Tak pro vás vymyslíme program na míru, který pobaví a něco naučí!

 

LAVINOVÉ KURZY

Laviny jsou velmi podceňovaným fenoménem. Mnoho lavinových nehod se stává u běžných zimních aktivit, při kterých by vás ani nenapadlo, že se může lavina utrhnout. Víte, že letní značené turistické cesty v zimě běžně křižují lavinové svahy? A proto pro vás pořádáme kurzy bezpečného pohybu v zimních horách. Naučíte se odhadovat nebezpečí a řešit případné problémy. Vyzkoušíte si v praxi kompletní lavinové vybavení a záchranu zasypaného. Naše lavinové kurzy jsou kombinací teorie a intenzivní praxe. Po celou dobu výcviku se pohybujeme v terénu na sněžnicích a simulujeme různé situace, které mohou v horách nastat.

Kurz je určen pro všechny milovníky hor. Na své si přijde turista freerider i skialpinista. Během kurzu vás naučíme se lavinám vyhnout, bezpečně plánovat túry, používat lavinový vyhledávač a základy první pomoci. Kapacita kurzu je 5 – 20 osob.

 

FERRATOVÉ KURZY

Povedeme vaše první krůčky na skále po zajištěných cestách Via Ferrata. Zapůjčíme potřebné vybavení a naučíme zásady bezpečnosti.

Ferrata Vodní Brána u Semil

  • 50 minut od Friesovek
  • Vhodné pro začátečníky, děti i pokročilé
  • Skupina max. 6 osob

 

 

SNĚŽNICOVÉ VÝLETY

Volnost pohybu v hlubokém sněhu to jsou sněžnice. Jednoduché používání vám otevře nové možnosti pohybu v horách. Je možné vyrazit přes den a nebo v noci za svitu čelovek. Během výletů se naučíte zásady bezpečnosti pohybu ve skupině v zimních horách. Výlety pořádame pro skupiny max. 10 osob. 

 

 

JINÉ TEAMBUILDINGOVÉ AKTIVITY BĚHEM VAŠICH FIREMNÍCH AKCÍ

  • Besedy na téma bezpečného pohybu v horách. Od balení batohu, plánování túry až po lavinovou problematiku.
  • Lavinové vyhledávání za pomocí lavinových vyhledávačů a sond
  • Nouzové transportní prostředky – jak pomoci kamarádovy, když už na túře nemůže nebo je zraněný za pomoci hůlek, batohů či obyčejného šátku
  • První pomoc – přístup ke zraněnému, zjištění životních funkcí a resuscitace. To vše využijete nejen na horách!

V případě zájmu nás kontaktujte mailem: info@krokudy.cz nebo telefonicky +420 721 471 942. Více info zde.