Jóga pro firmy

Chcete se po náročném dni regenerovat menší dávkou zdravého pohybu? Náš hotel pořádá pro hosty pravidelné lekce jógy. Připravíme i lekce "na míru" pro vaši firemní, či skupinovou akci. Cvičení probíhá uvnitř, nebo venku v závislosti na ročním období a počasí :-)

Představení lektorky

Jmenuji se Zuzana Reingraberová a jsem absolventkou akreditovaného  programu Instruktor jógy MŠMT a Jóga pro děti. Soustředím se na kompenzační a regenerační cviky, které jsou vhodné jak k vyvážení běžných denních aktivit, tak i dlouhodobých sportovních stereotypů. V praxi ráda zapojuji různé dechové a meditační techniky pro intenzivnější prožitek. 

Co nás jóga učí a co si z cvičení odnést?

Mnoho z nás začíná s jógou jako s fyzickým cvičením, které má kompenzovat jiné druhy pohybu, nebo zvýšit flexibilitu. Pro jiné je to volba, jak vnést pohyb do svého života. V mnoha ohledech je to zcela přirozená cesta. Tato západní interpretace má skutečně svůj původ v našem způsobu myšlení, kdy je pro nás snazší představit si cvičení než abstraktní učení, a naše očekávání se zpravidla omezují na fyzickou rovinu, tedy tu, kterou alespoň trochu známe. Postupem času většina cvičenců jógy pochopí, že jóga začíná dávno předtím, než rozbalí podložku nebo zacvičí ásany. Zároveň je její dozvuk postupný i několik hodin po cvičení. Po určité době může mít cvičení jógy hluboký dopad na náš život, návyky a vnímání. Záleží jen na nás, zda a do jaké míry budeme na její vliv reagovat.