Okno do Krkonoš
CZENDEPL
Úvod>Ubytování>Časté dotazy

Časté dotazy

Jaké typy pokojů nabízíte?

Náš hotel nabízí různé druhy pokojů a apartmánů. Pokud zvolíme velikostní řazení, máme v naší ubytovací nabídce deset 2lůžkových pokojů standard s manželskou postelí a vlastním sociálním zařízením, čtyři 2lůžkové pokoje exklusive lišící se od standartních svou velikostí, možností přidání přistýlky či vlastní lednicí a trezorem. Z apartmánů nabízíme 4lůžkové a 6lůžkové varianty, jež obsahují vždy dva oddělené pokoje se společnou předsíňkou a společným sociálním zázemím. Celková kapacita hotelu Friesovy boudy bez přistýlek činí 72 osob.V penzionu Andula nabízíme deset 4lůžkových pokojů, obsahující vždy manželskou postel a palandu, tedy dvě postele nad sebou. Dále jeden 4lůžkový a jeden 9lůžkový apartmán. Oba dva jsou rozděleny do dvou pokojů s kapacitami pro dvě a dvě osoby respektive pro čtyři a pět osob. Všechny pokoje a apartmány obsahují vlastní sociální zařízení, u apartmánů je opět společné pro dva pokoje. Celková kapacita penziónu Andula činí bez přistýlek 53 osob.

Nabízíte i slevy pro děti?

Ano, nabízíme. Pro děti do 7 let (včetně) nabízíme 50% slevu na ubytování se snídaní, pro děti do 12 let (včetně) slevu 20 %. 

Jaké typy postelí jsou v jednotlivých pokojích?

Na hotelu Friesovy boudy jsou 2lůžkové pokoje vybaveny manželskými postelemi. 4lůžkové apartmány obsahuji vždy minimálně jednu manželskou postel v jednom pokoji a manželskou postel nebo oddělená lůžka ve druhém. Celkový počet 4lůžkových apartmánů s oddělenými lůžky ve druhém pokoji jsou tři. 6lůžkové varianty apartmánů obsahují manželskou postel v prvním pokoji a dvě palandy v pokoji druhém. Na penzionu Andula jsou 4lůžkové pokoje vybaveny vždy manželskou postelí a jednou palandou. 4lůžkový apartmán obsahuje dvě oddělená lůžka v prvním i ve druhém pokoji. Poslední 9lůžkový apartmán je vybaven manželskou postelí a palandou v prvním pokoji a manželskou postelí, palandou a oddělenou postelí v pokoji druhém.

Je cena včetně snídaně? 

Ano, cena je vždy uváděna se snídaní.

Lze u Vás platit kartou/benefity/tickety/stravenkami? 

Ano, lze. 

Jak se liší cena ubytování na hotelu oproti penziónu?

Ubytování na penziónu Andula je levnější variantou oproti hotelu Friesovy boudy. Příkladem může být ubytování pro 4členou rodinu v letní sezóně, kdy absencí wellness či televizoru na pokoji je pobyt na penziónu Andula o 290Kč/dospělá osoba/noc levnější než na hotelu Friesovy boudy.

Je na pokoji vařič/lednice?

Z důvodu bezpečnosti a energetické náročnosti nejsou na pokoji umístěny vařiče a jiné teplo vodivé přístroje. Lednicemi jsou vybaveny pouze 2lůžkové pokoje exklusive na hotelu Friesovy boudy. Kuchyňky jsou však umístěny také na každém obytném patře našich budov.

Co obsahuje kuchyňka na patře?

Každá z kuchyněk obsahuje mikrovlnnou troubu, lednici a rychlovarnou konvici.

Co znamená volný vstup do wellness? 

Každý ubytovaný host na hotelu Friesovy boudy má v ceně pobytu neomezený vstup do wellness. Tímto volným vstupem se rozumí možný každodenní pobyt ve wellness a to v čase od 10:00 do 22:00 nebo v čase stanoveném odpovědným zaměstnancem areálu Friesovy boudy. Wellness na hotelu Friesovy boudy obsahuje dvě části, zónu s bazény, která je volně přístupná a saunovou zónu, do které se ubytovaný host může zarezervovat na recepci hotelu. Rezervace je z důvodu ubytovací kapacity a velikosti saunového oddělení omezena na jeden vstup pro daný pokoj pro jeden den v časovém rozmezí jedné hodiny. Wellness je pro ubytované hosty na penziónu Andula a pro externí návštěvníky zpoplatněn hodinovou částkou 100Kč/osoba, popř. 200Kč/osoba s využitím saunové části wellness.

Co wellness obsahuje?

Wellness na hotelu Friesovy boudy obsahuje bazén s protiproudem, dětský bazének a vířivku. Společně se čtyřmi relaxačními lehátky a vlastním sociálním zařízením se dvěma sprchami tvoří první zónu wellness. Ve druhé se nachází saunové oddělení, které tvoří sauna parní a finská, venkovní ochlazovací bazének, vlastní nášlapná sprcha a tři relaxační lehátka.

Jaký typ sauny máte na hotelu?

Na hotelu Friesovy boudy máme k dispozici dva typy saun, a to saunu parní a finskou.

Kolik lidí se vejde do wellness?

Wellness je koncipován pro maximální počet 20 lidí, ale vždy se snažíme vyjít vstříc zákazníkovi, proto je také horní strop ceny wellness pro externí zájemce stanoven na 2000Kč/1 hodina/wellness.

Pro kolik lidí je finská sauna?

Naše finská sauna je koncipována pro maximální počet 9 osob.

Musíme si jídlo objednávat předem?

Pokud nepatříte mezi větší skupinu neohlášených strávníků, tak si jídlo v areálu Friesovy boudy objednávat předem nemusíte. Restaurace hotelu Friesovy boudy i penziónu Andula, pokud není uvedeno jinak, je otevřena po celý den, a to v normálním restauračním režimu.

Do kolika hodin si můžeme objednat večeři?

Veškerá jídla je možné si daný den objednávat do 21:00.

Nabízíte polopenzi/plnou penzi?

Naše restaurace je otevřena v průběhu celého dne a vždy si můžete vybrat kterýkoli pokrm z našeho jídelního lístku, proto není potřeba u nás objednávat polopenzi či penzi plnou. Pokud však chcete pobyt na Friesových boudách někomu věnovat jako dar, je možné si penzi dopředu předplatit.

Od kolika hodin jsou snídaně?

Snídaně se podávají od 8:00 do 10:00. Poté je restaurace z důvodu úklidu uzavřena, a to do 11:30.

Vaše pivo Fries se vaří na hotelu FB nebo na penziónu Andula?

Naše pivo Fries vaříme přímo v restauraci penziónu Andula. Lze jej však také ochutnat na hotelu Friesovy boudy.

Lze si vzít pivo také s sebou? 

Jelikož jsme svou velikostí opravdu minipivovar, postačuje naše produkce pouze pro potřeby hotelu a penziónu. Je však možné vám pivo načepovat do pet láhve s naším logem a označením piva. Toto pivo je však nutné spotřebovat do jednoho dne od nákupu.

Můžeme přijet i se svým mazlíčkem? 

Krom krokodýlů a psů nad metr a půl jsou vaši mazlíčci u nás vítáni a mají pobyt zcela zdarma. Musí se však řídit pravidly hotelu a penzionu.

Kolik si účtujete za pobyt psa?

Psi mají pobyt na hotelu Friesovy boudy i penzionu Andula zcela zdarma.

Lze rezervovat masáže na místě?

Ano lze. Masáže můžete zarezervovat při vašem příjezdu na recepci hotelu Friesovy boudy, popř. restauraci penziónu Andula. Masérka je však externí, tudíž nemůžeme zaručit její dostupnost v určitém termínu. Proto je nejlepším řeším, pokud si masáže přejete zarezervovat, zavolat předem na recepci hotelu Friesovy boudy.

Najdete nás na Facebooku

Napište nám

Pro odeslání klikněte na druhé tlačítko:

Kontaktujte nás

Horský hotel Friesovy boudy
Karel & Lucka Polívkovi

Strážné 95
54352 Strážné

Telefon: 724230884

denně 8:00 - 20:00
E.mail: info@friesovyboudy.cz

Kde nás najdete

Webové stránky vytvořil Acceler