Časté dotazy

Jaké typy pokojů nabízíte?

Náš hotel nabízí různé druhy pokojů a apartmánů. Nabízíme sedm dvoulůžkových pokojů standard s manželskou postelí a vlastním sociálním zařízením, čtyři dvoulůžkové pokoje exklusive lišící se od standartních svou velikostí, možností přidání přistýlky či vlastní lednicí a trezorem. Z apartmánů nabízíme čtyřlůžkové a šestilůžkové varianty, jež obsahují vždy dva oddělené pokoje se společnou předsíňkou a společným sociálním zázemím. Celková kapacita hotelu Friesovy boudy bez přistýlek činí 66 osob.V penzionu Andula nabízíme deset čtyřlůžkových pokojů, obsahující vždy manželskou postel a palandu, tedy dvě postele nad sebou. Dále jeden čtyřlůžkový a jeden devítilůžkový apartmán. Jsou rozděleny do dvou pokojů. Menší pro dvě a dvě osoby, větší pro čtyři a pět osob. Všechny pokoje a apartmány jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením. U apartmánů je společné pro oba pokoje. Celková kapacita penzionu Andula činí bez přistýlek 53 osob.

Lze parkovat přímo u hotelu/penziónu? 

V létě - Ano, pokud u nás máte zarezervován pobyt, můžete své vozidlo zaparkovat na parkovišti u hotelu Friesovy boudy. 

V zimě - Ne. Nejbližší parkoviště v zimní sezóně a taktéž místo, ze kterého vyráží rolba k hotelu či penziónu je parkoviště Strážné – lom. Toto parkoviště se nachází necelý jeden kilometr za obcí Strážné. Parkoviště je placené, a to částkou 70Kč/den. Za tuto částku získáte také nepřetržité hlídání Vašeho automobilu.

V kolik hodin pojede rolba?

O přesné hodině výjezdu bude každý z ubytovaných informován a to minimálně den před jejich plánovaným příjezdem. Čas vývozu oznamuje recepce hotelu formou telefonátu, sms či nejčastěji formou elektronické komunikace. Jedna jízda rolby z parkoviště Strážné – lom na hotel Friesovy boudy/penzion Andula a zpět trvá minimálně dvě hodiny, proto se časy vývozů ve většině případů stanovují na každou lichou či sudou hodinu. Počet denních vývozů a svozů rolbou je stanoven z celkového počtu odjíždějících a přijíždějících hostů.

Jaký je minimální/maximální počet osob v rolbě?

Maximální počet osob v rolbě je stanoven na 20 s tím, že také záleží na věku, velikosti přepravovaných osob a hmotnosti bagáže. Minimální počet stanoven není, avšak je spjat s možností využití skútru. Pokud se tedy rodina či jednotlivci mohou dopravit na místo určení skútrem, je využita k dopravě právě tato možnost.

Je někde v okolí hotelu vlek?

Ano, přímo mezi hotelem Friesovy boudy a penziónem Andula provozujeme vlastní vlek s kotvou o délce cca 800m. Jedná se o svah modrého typu, je tedy určen především pro začínající a rekreační jezdce a také pro rodiny s dětmi. U penziónu Andula se také nachází dětský lanový vlek.

Nabízíte i slevy pro děti?

Ano, nabízíme. Pro děti do 7 let (včetně) nabízíme 50% slevu na ubytování se snídaní, pro děti do 12 let (včetně) slevu 20 %. 

Jaké typy postelí jsou v jednotlivých pokojích?

Na hotelu Friesovy boudy jsou 2lůžkové pokoje vybaveny manželskými postelemi. 4lůžkové apartmány obsahuji vždy minimálně jednu manželskou postel v jednom pokoji a manželskou postel nebo oddělená lůžka ve druhém. Celkový počet 4lůžkových apartmánů s oddělenými lůžky ve druhém pokoji jsou tři. 6lůžkové varianty apartmánů obsahují manželskou postel v prvním pokoji a dvě palandy v pokoji druhém. Na penzionu Andula jsou 4lůžkové pokoje vybaveny vždy manželskou postelí a jednou palandou. 4lůžkový apartmán obsahuje dvě oddělená lůžka v prvním i ve druhém pokoji. Poslední 9lůžkový apartmán je vybaven manželskou postelí a palandou v prvním pokoji a manželskou postelí, palandou a oddělenou postelí v pokoji druhém.

Je cena včetně snídaně? 

Ano, cena je vždy uváděna se snídaní.

Lze u Vás platit kartou/benefity/tickety/stravenkami? 

Ano, lze. Přijímáme tyto typy benefitů, které však mohou být použity pouze za účelem ubytování:

  • Edenred – poukázky i karta
  • Sodexo Flexi pass, Sodexo Flexi pass CARD
  • Benefity.cz - karta
  • Benefit-plus - karta

Nelze využít na nevratnou sazbu rezervace.

Podmínky rezervace

Jak se liší cena ubytování na hotelu oproti penziónu?

Ubytování na penziónu Andula je levnější variantou oproti hotelu Friesovy boudy. Příkladem může být ubytování pro 4členou rodinu v letní sezóně, kdy absencí wellness či televizoru na pokoji je pobyt na penziónu Andula o 290Kč/dospělá osoba/noc levnější než na hotelu Friesovy boudy.

Je na pokoji vařič/lednice?

Z důvodu bezpečnosti a energetické náročnosti nejsou na pokoji umístěny vařiče a jiné teplo vodivé přístroje. Lednicemi jsou vybaveny pouze 2lůžkové pokoje exklusive na hotelu Friesovy boudy. Kuchyňky jsou však umístěny také na každém obytném patře našich budov.

Co obsahuje kuchyňka na patře?

Každá z kuchyněk obsahuje mikrovlnnou troubu, lednici a rychlovarnou konvici.

Co znamená volný vstup do wellness? 

Každý ubytovaný host na hotelu Friesovy boudy má v ceně pobytu neomezený vstup do wellness. Tímto volným vstupem se rozumí možný každodenní pobyt ve wellness a to v čase od 9:00 do 21:00 nebo v čase stanoveném odpovědným zaměstnancem areálu Friesovy boudy. Wellness na hotelu Friesovy boudy obsahuje dvě části, zónu s bazény, která je volně přístupná a saunovou zónu, do které se ubytovaný host může zarezervovat na recepci hotelu. Rezervace je z důvodu ubytovací kapacity a velikosti saunového oddělení omezena na jeden vstup pro daný pokoj pro jeden den v časovém rozmezí jedné hodiny.

Co wellness obsahuje?

Wellness na hotelu Friesovy boudy obsahuje bazén s protiproudem, dětský bazének a vířivku. Společně se čtyřmi relaxačními lehátky a vlastním sociálním zařízením se dvěma sprchami tvoří první zónu wellness. Ve druhé se nachází saunové oddělení, které tvoří sauna parní a finská, venkovní ochlazovací bazének, vlastní nášlapná sprcha a tři relaxační lehátka.

Jaký typ sauny máte na hotelu?

Na hotelu Friesovy boudy máme k dispozici dva typy saun, a to saunu parní a finskou.

Kolik lidí se vejde do wellness?

Wellness je koncipován pro maximální počet 20 lidí, ale vždy se snažíme vyjít vstříc zákazníkovi, proto je také horní strop ceny wellness pro externí zájemce stanoven na 2000Kč/1 hodina/wellness.

Pro kolik lidí je finská sauna?

Naše finská sauna je koncipována pro maximální počet 9 osob.

Musíme si jídlo objednávat předem?

Pokud nepatříte mezi větší skupinu neohlášených strávníků, tak si jídlo v areálu Friesovy boudy objednávat předem nemusíte. Restaurace hotelu Friesovy boudy i penziónu Andula, pokud není uvedeno jinak, je otevřena po celý den, a to v normálním restauračním režimu.

Do kolika hodin si můžeme objednat večeři?

Veškerá jídla je možné si daný den objednávat do 21:00.

Nabízíte polopenzi/plnou penzi?

Naše restaurace je otevřena v průběhu celého dne a vždy si můžete vybrat kterýkoli pokrm z našeho jídelního lístku, proto není potřeba u nás objednávat polopenzi či penzi plnou. Pokud však chcete pobyt na Friesových boudách někomu věnovat jako dar, je možné si penzi dopředu předplatit.

Od kolika hodin jsou snídaně?

Snídaně se podávají od 8:00 do 10:00. Poté je restaurace z důvodu úklidu uzavřena, a to do 11:30.

Vaše pivo Fries se vaří na hotelu FB nebo na penziónu Andula?

Naše pivo Fries vaříme přímo v restauraci penziónu Andula. Lze jej však také ochutnat na hotelu Friesovy boudy.

Lze si vzít pivo také s sebou? 

Jelikož jsme svou velikostí opravdu minipivovar, postačuje naše produkce pouze pro potřeby hotelu a penziónu. Je však možné vám pivo načepovat do pet láhve s naším logem a označením piva. Toto pivo je však nutné spotřebovat do jednoho dne od nákupu.

Můžeme přijet i se svým mazlíčkem? 

Krom krokodýlů a psů nad metr a půl jsou vaši mazlíčci u nás vítáni a mají pobyt zcela zdarma. Musí se však řídit pravidly hotelu a penzionu.

Kolik si účtujete za pobyt psa?

Ubytování se psy je na hotelu Friesovy boudy i penzionu Andula zcela zdarma.

Lze rezervovat masáže na místě?

Ano lze. Masáže můžete zarezervovat při vašem příjezdu na recepci hotelu Friesovy boudy, popř. restauraci penziónu Andula. Masérka je však externí, tudíž nemůžeme zaručit její dostupnost v určitém termínu. Proto je nejlepším řeším, pokud si masáže přejete zarezervovat, zavolat předem na recepci hotelu Friesovy boudy.

Můžeme si u vás zapůjčit koloběžku?

Na hotelu Friesovy boudy vám rádi zapůjčíme koloběžku. Ke koloběžce vám taktéž zapůjčíme přilbu. Cena je stanovena za den 300Kč. 

Půjčujete i vozík za kolo tzv. „Chariot“?

Bohužel, tyto typy vozíku u nás nemáme. Zapůjčujeme však dětské sedačky, které lze přidělat na rám kol a elektrokol.

Jaké bude zítra/za měsíc počasí?

Každý zaměstnanec hotelu Friesovy boudy i penziónu Andula toho ví a jistě i poví, opravdu hodně, ovšem pokud dojde na počasí, je i on ztracen, a to s přesnou pravděpodobností 60 %. Taková je průměrná přesnost určování počasí v týdenním rozhledu pro ČR. Vždycky se však můžete obrátit na recepci hotelu Friesovy boudy, kde vám rádi poskytneme aktuální informace o počasí.

Je možné u vás zapůjčit lyže/běžky/zimní příslušenství?

Na hotelu Friesovy boudy je možnost zapůjčit běžkařské vybavení, včetně veškerého příslušenství, jako jsou boty, hůlky, vosky či korky. Cena zapůjčení jednoho páru běžek s příslušenstvím je 250Kč/den. Lyže ani snowboardy nezapůjčujeme. Veškěré vybavení pro běžkové a sjezdové lyžování je možné si zapůjčit v půjčovně ve Strážném: http://www.xski.cz/

Je možné u vás zajistit výuku na lyžích/snowboardu?

Hotel Friesovy boudy zajišťuje také výuku na lyžích a snowboardu. Spolupracujeme se školou Xski sídlící v obci Strážné. Jeden z pracovníků této školy je vždy přítomen na hotelu. Z důvodu omezeného množství instruktorů a zvýšené poptávky je však nejlepší si instruktora objednat dopředu, a to nejlépe týden před plánovaným příjezdem.

Kolik instruktorů máte k dispozici?

K dispozici je vždy jeden instruktor po celý den provozu vleku. V případě zvýšené poptávky lze objednat více instruktorů a to dle potřeb zákazníka. Opět je však nejlépe o této situaci s předstihem informovat recepci hotelu.

Jak (časově) daleko je nejbližší nemocnice?

Nejbližší nemocnice se nachází ve městě Vrchlabí, a to necelých 45minut jízdy od hotelu Friesovy boudy. Pokud se jedná o vážnější případy, bývá horská služba na místě do 15 minut.